Tümleşik Güvenlik Platformu

Genel olarak tümleşik güvenlik platformu ile entegre güvenlik sistemlerinin aynı manada olduğu ve sistemlerin çalışma mantığının aynı olduğu sanılmaktadır, fakat bu tamamıyla yanlış bir algıdır.


Entegre Güvenlik Sistemleri ile Tümleşik Güvenlik Platformları güvenlik algısı olarak birbirinden farklı değerlendirilmesi gereken çözümlerdir. Bu çözümleri birbirinden ayrıştıran temel unsur, cihazlar ve yönetim birimleri arasındaki ilişki bağıdır.Tümleşik güvenlik platformu birbiri ile çalışmak üzere tasarlanmış cihazlar ile tek ara yüzden sisteme bağlı tüm cihazları, olayları, alarmları yönetebildiğiniz ve tüm güvenlik operasyonlarını tek noktadan yürütebildiğiniz bir sitem çözümü ilken , entegre olarak tabir edilen bir çok güvenlik sistemi, birbirinden bağımsız ve birlikte çalışmak üzere tasarlanmayan cihazların birleştirilmeye çalışılması sonucu oluşan bir sistemlerdir ve size beklediğiniz güvenlik hakimiyetini tam sağlamayabilir.

Tümleşik Güvenlik platformları ile IP güvenlik ürünlerini harmanlayıp tek çatı altında sezgisel bir platformda birleştirmek, yönetim olarak sistemi basitleştirmesinin yanı sıra sistemlerin birbirini tamamlayıcı faktörlerini de kullanarak etkin bir güvenlik çözümü sunmaktadır.

Tümleşik güvenlik platformu basit bir bina yönetimden, şehir hatta ülke güvenliğine kadar birçok alanda etkin olarak uygulamak mümkündür. Tümleşik güvenlik platformları ile Access kontrol, IP video gözetleme, plaka okuma, yangın ihbar, hırsız ihbar, interkom, iletişim, çevre güvenliği vb. bir çok güvenlik sistemini tek ara yüzden gelişmiş harita uygulamaları ile tümleşik olarak kontrol edip yönetebilirsiniz.

Bu platform tamamıyla açık bir mimariye sahip olması sebebi ile IP video gözetleme sistemleri için üretilmiş üçüncü parti yazılımları da entegre etmenize olanak sağlamaktadır.

Tümleşik güvenlik platform yazılımları kaçınılmaz olarak IP güvenlik teknolojisinin geleceği noktayı bize bugünden göstermektedir, sizde lokal ve ayrı ayrı güvenlik çözümleri üretmek yerine bugünden bir tümleşik güvenlik platformuna geçiş yapın

Master Net bu alanda dünyanın önde gelen çözümü GENETEC Security Center “Unified Security Platform” çözümlerini tavsiye ediyor

GENETEC Security Center video gözetleme, erişim kontrol, plaka tanıma, intercom, hırsız ihbar, yangın algılama ve benzeri bir çok elektronik güvenlik sistemini, tek bir platform altına entegre edebilecek tümleşik güvenlik yazılımıdır. Ayrıca bu platforma gerek GENETEC’ in eklenti yazılımları gerek 3. Parti yazılımlar eklenerek sektörel bazlı mükemmel entegrasyon çözümlerine kavuşmanız mümkündür. Kullanıcıların gelişmiş tek bir ara birimden yönetim ve izleme yapmalarına imkan sağlamanın yanı sıra, bütün görevleri, iş akışlarını ve konfigürasyon görevlerini tek çatı altında toplayarak sistem karmaşasını ve operatör eğitim süreleri en aza indirgeyen yapıdadır.